Prodejci na Vánočním jarmarku století

Romana Jalůvková
Romana Jalůvková
06.10.2019
jarmark

Až do předvečera Jarmarku století Vám budeme představovat lokální prodejce. Bude jich opravdu hodně a věřte, že bude z čeho vybírat.

Vánoční jarmark století na Mendelově univerzitě v Brně 30. 11. 2019 budou zdobit svými stánky následující prodejci. O kvalitě jejich produktů svědčí také to, že mnozí z nich jsou oceněni značkou regionální potravina.

Sokolíci - Rodinná manufaktura
Kdo má rád pálivé, určitě by měl zavítat na stánek firmy „Sokolíci s.r.o.“, rodinné manufaktury z Brna. Sokolíci vytváří originální receptury a vaří ze sezonních a lokálních surovin, vše bez chemických konzervantů. Za své výrobky již získali ocenění „Chuť jižní Moravy 2018“.

Tradiční rodinné řeznictví Štulpových
Mezi našimi prodejci se rozhodně neztratí rodinná firma Štulpových „Řeznictví a uzenářství Štulpovi s.r.o.“, která je již třetí generací skvělých uzenářů, a která věří, že tradice nezanikne. Všechny jejich výrobky jsou zpracovávány ručně, tradičním způsobem a uzeny klasickou udírnou na dubovém a bukovém dřevě, čímž si zachovávají svou kvalitu a jedinečnost. O jejich úsilí svědčí ocenění „Chuť Jižní Moravy 2018“ a „Regionální potravina Jihomoravského kraje 2018“. Přijďte k nám jejich výrobky ochutnat.

Escargots
Nevšední zážitek Vás čeká u stánku firmy „ESCARGOTS“ Tomáše Predného, která se snaží vrátit zpět do České republiky tradici z dob první republiky a do povědomí lidí dostat jedinečné šnečí delikatesy. Díky nutričním hodnotám může být šnečí maso potravinou budoucnosti.

Zemědělské družstvo Senice na Hané
Z Hané k nám na jarmark zavítá Zemědělské družstvo Senice na Hané, které zpracovává kravské mléko z vlastní produkce a vyrábí mléčné produkty dle tradičních postupů. Jejich výrobky již posbíraly řadu ocenění.

Morogoro
Jsme moc rádi, že se u nás na jarmarku objeví také stánek studentů z lesnické a dřevařské fakulty, kteří pod značkou „Morogoro concept“ pomáhají až v daleké Tanzanii místním švadlenám vydělat si peníze na živobytí prodejem jejich ručně šitých výrobků.

Krmítko s kávou
Rozhodně se nezapomeňte stavit u stánku dvou skvělých kamarádek Květky a Petry, jejichž firma nese název „Krmítko s kávou“ a nabízí kromě voňavé čerstvě namleté kávy také frappé, smoothie, domácí ledové čaje a limonády a zobnout si můžete různé hand made cukroví a moučníky od cukrářů a pekařů z jejich okolí.

Solertus s.r.o.
Už jste někdy ochutnali marmeládu, která získala stříbrnou nebo bronzovou medaili? Že ne? U nás na jarmarku k tomu budete mít příležitost na stánku paní Aleny Melišové z firmy „Solertus, s.r.o.“, která vyrábí marmelády a další produkty jedinečné chuti a kvality. Důkazem jsou tři medaile z mezinárodní soutěže marmelád v Anglii „The World’s Original Dalemain Marmalade Awards“ a další ocenění.