Proč jarmark na akademické půdě?

Daniel Falta
Daniel Falta
28.03.2019

Založení nové tradice, velikonočního jarmarku na univerzitě, vysvětluje proděkan Agronomické fakulty Ing. Daniel Falta, Ph.D.

Jako pokračovatelé před 100 lety založené Vysoké školy zemědělské máme stále nejblíže k potravinám samotným a hlavně k jejich původu. Zemědělství a odvětví s ním související je tak stále nedílnou součástí každodenního života všech obyvatel planety. Potěšující je to, že se i Česká veřejnost v poslední době stále více zajímá o původ potravin a tzv. farmářské trhy jsou ve velké oblibě a pokud se podíváme na televizní pořady, velké množství je o vaření, přípravě a hlavně původu kvalitních potravin.

Proto jsme se i my oslovili výrobce a prodejce, kteří mohou doložit původ nabízeného zboží či ty, kteří získali nějaké ocenění kvality. Tím, že je jarmark přímo na univerzitě, můžeme návštěvníkům i spoustu věcí ukázat a vysvětlit. Můžeme tak jak potvrdit či vyvrátit mýty o různých potravinách, zvycích či způsobech získávání potravin.

Věříme tedy, že to bude mít i velký společenský dopad i na další nákupní chování, co se týče potravin. Samozřejmě nesmím opomenout ani to, že "vypěstováním, vychováním zvířete či výrobou potraviny" to nekončí. Zabýváme se i dalšími odvětvími - velký důraz je kladen na udržitelnost, ochranu půdy, životní prostředí, zacházení s odpady ....

Děkujeme partnerům století mendelu

Mohlo by vás zajímat

Pamětní kuličky AF MENDELU

Pamětní kuličky AF MENDELU

Nenechte si ujít druhé letošní padání pamětních kuliček z…

Pozvánka na Jarmark století 30. 11. 2019

Srdečně Vás zveme do kampusu Mendelovy univerzity v Brně, kde se dne 30. 11. 2019 uskuteční Vánoční jarmark století k…

Fotogalerie z Orby století 5. 10. 2019

Fotogalerie z Orby století 5.…

Obrovská dřina, nejmodernější technika, těžké podmínky,…

Výsledky 46. ročníku MČR v orbě

Výsledky 46. ročníku MČR v…

Orba století je za námi. Děkujeme všem zúčastněným i přes…