Lidé říkají, že jsme se hledali, až jsme se našli

Magdalena Přibilová
Magdalena Přibilová
26.02.2019
článek

Jsme čtyři bratři. Petr, Pavel, Peter a Pavel. Dějiny našeho přátelství se začaly psát na vysokoškolské koleji J. A. Komenského.

Jsme čtyři bratři. Petr, Pavel, Peter a Pavel. Je to docela náhoda. Lidé říkají, že jsme se hledali, až jsme se našli. Připouštím, vypadá to tak. Dějiny našeho přátelství se začaly psát na vysokoškolské koleji J.A Komenského, které patří Mendelově univerzitě v Brně, kde jsme byli sousedé z 2. patra na bloku C. Připadalo mi to jako pohled přes zrcadlo - v obou párech je Pet(e)r ten starší, ten co má vždy starosti o toho mladšího a Pavel je ten mladší a rozumnější. Po vysoké škole se každý pár a také každý člen vydal jinou cestou, která se za krátce zase spojila a položila základy jednoho dobrého nápadu. Je to MOTMOT. Po dlouhých večerech a diskusích, jsme se v listopadu 2016 rozhodli použít naše zkušenosti a poznatky ze Střední Ameriky a po hlavě se pustit do realizace tohoto nápadu. Jako první jsme potřebovali název. V tom jsme měli od začátku jasno. Nápad vznikl v Nikaragui, což je země, kde jsme byli zasvěcení do kouzel kávového světa a krajina, kde žije jedno překrásné stvoření, kterého si i sama Nikaragua zvolila jako svůj národný symbol. Je to ptáček – Motmot - charakteristický svým pestrým zbarvením, tyrkysovým obočím a unikátními ocasními křidélky. Jeho elegance nás ihned okouzlila, a proto se stal naším symbolem. Po vyslovení tohoto názvu již nebylo nutné dále přemýšlet. Okamžitě jsme si ho zamilovali. Pak logo - věděli jsme, že motivy ptáčka Motmota chceme použít, ale naše výtvarné schopnosti zamrzly na základní škole. V naší pražírně visí obraz vývoje tohoto loga, přijďte se podívat, pobavíte se.

MOTMOT

Potom následoval klasický postup - založení společnosti v únoru 2017, hledání ideálního prostoru, zakoupení a vyzvednutí pražícího stroje značky Giesen v Holandsku, rekonstrukce prostoru a otevíračka. Takto napsané to vypadá velmi jednoduše, ale věřte, chvíli nám to celé zabralo. Fotky a videa z těchto peripetií si můžete prohlédnout na našem facebooku. Nakonec, 27. září se nám podařilo všechny přípravy finalizovat a konečně otevřít naši vysněnou pražírnu na Skácelově ulici č. 34 v Brně. Od té doby máme otevřeno každý všední den od 8:00 do 19:00. Zde kávu pražíme, připravujeme a hýčkáme si ji. Je to náš koníček, který nás spolu s lidmi, co nás navštíví posouvá vpřed...